Co na podłogę w łazience??>

Decydując się na urządzanie czy remont łazienki, należy zwrócić szczególną uwagę na pokrycie podłogi, to jeden z ważniejszych elementów podczas wykończenia tego pomieszczenia. Obecnie możliwości jest wiele i można wybierać nie tylko spośród ceramiki, ale również innych materiałów. Każde z rozwiązań ma swoje plus i minusy, tak czy inaczej podłoga musi współgrać z wystrojem łazienki.

Płytki drewnopodobne, a może beton?

W wielu nowoczesnych aranżacjach wykorzystuje się płytki drewnopodobne, które doskonale imitując ten jakże wdzięczny, ciepły materiał. To dobre rozwiązanie, jeżeli zależy nam na tym, aby wnętrze wydawało się bardziej przytulne i swojskie. Takie płytki są odporne na uszkodzenia i zarysowania, a także odporne na wilgoć, co jest kluczowe. Innym dość popularnym rozwiązaniem jest beton polerowany, który prezentuje się naprawdę ciekawie i elegancko. Jest trwały, odporny na wodę, zarysowania, a także bardzo łatwy do utrzymania w czystości.

Stylowe płytki oktagonalne - prawie jak marmur

Płytki oktagonalne www.home100.pl wyglądem przypominają marmur, z tym że na rogach posiadają małe, czarne kwadraty, które dodają charakteru. Płytki na podłodze prezentują się naprawdę niesamowicie, przy czym warto zdawać sobie sprawę z tego, że sprawdzą się głównie w dużych, przestronnych pomieszczeniach. Oczywiście takie płytki można ułożyć również w innych pomieszczeniach, dobrze prezentują się na przykład w kuchni, wielu projektantów wnętrz proponuje również takie rozwiązanie do przedpokoju.

Jak widać możliwości jest wiele, niemniej jednak warto pamiętać, aby podłogę dopasować do ścian oraz stylu pomieszczenia. Ważne jest też to, aby nie decydować się na zakup najtańszych płytek, w tym wypadku niestety cena idzie w parze z jakością materiału. Pamiętajmy, że jest to zakup na lata, dlatego opłaca się wziąć pod uwagę także droższe płytki.

Tags: