Inteligentny dom dzięki systemom KNX?>

Inteligentny dom, to nowoczesne mieszkanie, którego mieszkańcy w łatwy sposób mogą korzystać z możliwości nowoczesnych technologii. Nawet nie będąc w domu mogą wydać polecenie o zamknięciu drzwi, zrobieniu prania, czy też zlecić lodówce zrobienie zakupów przez internet. Dom przyszłości przestaje być już fantazją rodem z powieści science-fiction, a staje się na naszych oczach rzeczywistością.

System KNX - czym różni się od innych?
W porównaniu do systemu centralnego, czy też bezprzewodowego, systemy KNX pozwalają na połączenie wielu urządzeń, a także stworzenie całościowego systemu o naprawdę dużych możliwościach.

W przeciwieństwie do systemu bezprzewodowego inteligentny dom Białystok z systemem KNX pozwala tylko na połączenie przewodem, jednak przy pomocy wykwalifikowanego specjalisty nawet to nie powinno stanowić problemu.

Co warto wiedzieć o systemach KNX?
Niestety do systemu możliwe jest podłączenie tylko urządzeń "inteligentnych". Każdy tego typu sprzęt to dodatkowy koszt dla domu. Co więcej, ich instalacja wcale nie jest tania, i trudno uporać się z nią bez pomocy odpowiedniego fachowca. Ceny systemów KNX zaczynają się od 50 tysięcy złotych, a to dopiero wierzchołek góry lodowej.

Tags: