Oświetlenie w postaci halogenów?>

Oświetlenie halogenowe to doskonałe rozwiązanie w przypadku urządzania domu w stylu nowoczesnym. Zróżnicowany wygląd jaki posiadają oprawy halogenowe, pozwala na dopasowanie ich naszych potrzeb.

Zalety związane z wyborem oświetlenia halogenowego

Oświetlenie halogenowe należy do grupy żarowych źródeł światła. Warto zaznaczyć, że halogen ma dużo wyższą sprawność, a tym samym i moc, niż klasyczna żarówka. Halogeny dają bielsze światło i mają nawet pięciokrotnie wyższą żywotność niż żarówki.

Oprawa halogenowa ze sklepu Ledea zazwyczaj wykonana jest z eleganckiego i trwałego materiału, dzięki czemu wnętrze halogenu jest chronione, a jednocześnie całość wygląda bardzo estetycznie.

Dużą zaletą halogenów jest brak przyciemniania bańki źródła światła, co ma miejsce w żarówkach. Niektóre wersje halogenów cechują się bardzo małymi wymiarami, zdarzają się również modele z reflektorami. Dzięki halogenom mamy możliwość automatycznego ściemniania światła. Żarniki wiernie oddają również kolory.

Wykorzystanie halogenów

Małe halogeny stosuje się najczęściej do oświetlenia miejscowego i dekoracyjnego. Mogą być wykorzystywane w żyrandolach, w lampkach stawianych na biurku, czy w kinkietach. Wersje halogenów z reflektorem częściej spotykamy wszędzie tam, gdzie potrzebny jest mocniejszy strumień światła. Halogeny z reflektorem dzięki zróżnicowanym kątom skupienia światła, to idealne oświetlenie dekoracyjne podkreślające wystrój wnętrz.

Tags: