Dostępne w Lublinie kabiny prysznicowe - wybieramy odpowiedni model?>

Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej warto poprzedzić dokładnym zbadaniem rynku, gdyż w salonach łazienek, znajdziemy wiele rozmaitych rodzajów tego typu produktów, które stwarzają nam różne możliwości. Sprawdźmy jakie oferuje kabiny prysznicowe Lublin.

Jeżeli chodzi o rodzaj konstrukcji to wyróżniamy dwa warianty. Najbardziej popularne to tzw. kabiny profilowe. Przyciągają one głównie atrakcyjnymi cenami oraz dosyć dobrą elastycznością i możliwością bezkolizyjnego dopasowania ich do przestrzeni łazienkowych. Mogą występować pod dwom kształtami. Spotykamy zarówno płaskie, jak i zaokrąglone. Profile wykonane są z aluminium, które z łatwością daje się pomalować na dowolny kolor. Drugą opcję stanowią kabiny bezramowe, które wpisują się w nowoczesny trend meblowania łazienek. Charakteryzuje je niemal całkowite wykonanie ze szkła. Ilość profili aluminiowych jest tu zminimalizowana.

Biorąc pod uwagę kryterium sposobu montowania, możemy wyróżnić trzy rodzaje.
Kabiny wolnostojące- charakteryzują się tym, że nie przylegają do żadnej ze ścian. Jest to najbardziej optymalne rozwiązanie do łazienki o dużej powierzchni. Kabiny tego typu nie są ograniczane kształtem i wymiarem ścian.
W salonach znajdziemy również kabiny przyścienne, które mogą być montowane w oparciu nawet o trzy ściany. Prysznic z baterią jest wtedy montowany na jednej ze ścian.
Kabiny narożne montowane są w narożnikach dwóch ścian. Mogą być one półokrągłe, pięciokątne, kwadratowe, a nawet sześciokątne.

Tags: