Nowoczesne oświetlenie łazienkowe?>

Zmiany aranżacyjne w naszych domach wdzierają się drzwiami i oknami, a coraz częściej ich głównym przedmiotem jest nowoczesne oświetlenie łazienkowe i oświetlenie domu ogółem. W łazienkach jednak bardzo dobrze widać te wszystkie zmiany i do tego te specyficzne miejsca od bardzo dawna wymagały potężnych zmian, które właśnie nadchodzą.Jedną z najważniejszych rzeczy, jeśli chodzi o oświetlenie łazienkowe, jest zwiększenie się bezpieczeństwa. Coraz częściej oświetlenie łazienkowe oparte o 230V zamienia się na o oświetlenie łazienkowe oparte o 12V. Najczęściej są to jeszcze halogeny, ale coraz częściej wchodzimy już w świat LED i to właśnie one są tutaj najważniejsze, albowiem najlepiej spełniają swoją funkcję.

Zanim zajmiemy się bliżej jarzeniówkami LED, warto dodać także, że wracamy trochę do zapomnianego już oświetlenia naturalnego. Powoli uczymy się, w jaki sposób rozprowadzać je po łazience i sprawiać, żeby wszystko dobrze wyglądało bez konieczności montowania nie wiadomo ilu źródeł sztucznego światła.

Sama technologia LED może zrewolucjonizować oświetlenie łazienkowe, ale czy to się uda, jeszcze zobaczymy. Najważniejsze jest to, że pozwala nam ona dostarczyć światło tam, gdzie do tej pory jeszcze go nie było, czyli zaoferować nam na przykład małe lampki rozsiane dookoła lustra zapewniające równomierne oświetlenie naszej twarzy, pozwala stworzyć oświetlenie wbudowane w wannę, niezbędne dla ludzi lubiących spędzać czas w wannie z książką, a także może zaświecić nam w zupełnie nowych miejscach, takich jak słuchawka prysznica, która teraz może świecić na czerwono, kiedy leje się ciepła woda, albo na niebiesko, kiedy woda jest jeszcze zimna. Bywają to wciąż drobiazgi, ale nie da się ukryć, zę znaczące drobiazgi.

Tags: