Płytki ścienne – praktyczne rozwiązanie do każdego mieszkania?>

Urządzenie mieszkania to naprawdę niełatwe zadanie. Zwłaszcza, jeśli chodzi o połączenie estetyki i funkcjonalności. Nie zawsze bowiem to, co ładne, dobrze się sprawdza w codziennym użytkowaniu. Są jednak rozwiązania, które i dobrze, spełniają swoją rolę, i estetycznie się prezentują – jednym z nich są płytki ścienne.

Zalety płytek ściennych
Płytki ścienne doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie ściana może mieć kontakt z wodą. To idealne rozwiązanie nie tylko do łazienki, ale również do kuchni czy na balkon. Płytki zabezpieczą ścianę przed wilgocią i uchronią ją przed ewentualnymi zniszczeniami. Dzięki płytkom woda nie wsiąka w ścianę, nie gromadzi się w niej, narażając nas na powstanie pleśni czy grzyba, nie przecieka do sąsiadów.

Płytki ścienne idealnie sprawdzą się jako bariera przy prysznicu czy wannie, a w kuchni – jako ochrona ściany, która znajduje się bezpośrednio przy blatach. To miejsca szczególnie narażone na spryskanie wodą. Lepiej jeśli odpowiednio je zabezpieczymy.

Inną zaletą płytek jest to, że łatwo je wyczyścić. Kiedy więc ściana w kuchni ubrudzi się sosem czy koktajlem, wystarczy, że przetrzemy płytki wilgotną szmatką. W przypadku farby usunięcie plamy wymagałoby prawdopodobnie malowania.
Tags: