Rozmieszczenie ma znaczenie?>

Wybór oświetlenia ma znaczenie i należy tym się zainteresować jeszcze w trakcie wykańczania mieszkania. Światło nie tylko poprawia widoczność, ale również może decydować o nastroju i samopoczuciu domowników. Czym się zatem kierować przy wyborze?

Ilość światła i funkcjonalność
Każde pomieszczenie pełni inne funkcje, więc potrzebna ilość światła jest w nich zróżnicowana. Czytanie narzuca konieczność zapewnienia większego natężenia, a oglądanie telewizji czy wypoczywanie na sofie już znacznie mniejszego. Punkty świetlne również powinny mieć przemyślane rozmieszczenie. W łazience będą koncentrować się przy lustrze, natomiast w kuchni przyda się dodatkowe oświetlenie Radom przy wiszących szafkach. Można sobie nawet obecnie pozwolić na dekodery ruchu czy dostosowanie natężenia światła do intensywności oświetlenia słonecznego.  

Ekonomiczne rozwiązania
Do pomieszczeń mało uczęszczanych, typu garaż czy piwnica, najlepiej zastosować zwykłe żarówki lub halogenowe, które osiągają szybko pełną jasność zaraz po włączeniu i nie są tak wrażliwe na częste włączanie i wyłączanie. Z kolei oświetlenie Radom ledowe sprawdza się w pomieszczeniach, gdzie światło jest włączane na dłużej, wówczas można liczyć na zaoszczędzenie na rachunkach za elektryczność.

Tags: