Rodzaje i zastosowanie nagrzewnic elektrycznych?>

Pojęcie nagrzewnica elektryczna, jest dość szerokie. Trudno jednoznacznie wskazać, o jakim elemencie grzewczym mowa. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie kilku najpopularniejszych rodzajów nagrzewnic, które możemy spotkać w naszym otoczeniu.


Konwekcja...


Pierwszym rodzajem elektrycznych nagrzewnic, są grzejniki konwekcyjne. Ich zasada działania jest bardzo prosta. Zasysają one zimne powietrze z dołu, by następnie - rozgrzewając je - wyemitować je na zewnątrz, poprzez górne otwory. Tą formę nagrzewnic, stosuje się w sytuacjach, gdy nagle potrzebujemy dodatkowego źródła ciepła.


Kilka słów o promiennikach


Promiennik cieplny, to specyficzna forma grzejnika elektrycznego, która nie emituje ciepłego powietrza, lecz promieniowanie cieplne, które ogrzewa znajdujące się w okolicy przedmioty. Skutkiem tego, powietrze jest ogrzewane nie tyle przez promiennik, co przez inne, domowe przedmioty. Promienniki, to w porównaniu z grzejnikami, bardzo oszczędne nagrzewnice elektryczne.


Kominek elektryczny


Specyficzną formą nagrzewnicy elektrycznej jest kominek elektryczny. Nie posiada on ujścia do komina, dlatego też może być zamontowany w każdy miejscu naszego domu. Jest rozwiązaniem idealnym, gdy chcemy dogrzać wybrane miejsce w naszym domu. Posiada wbudowane termowentylatory i ekran, imitujący palące się płomienie.


Tags: