Podstawowe fakty o kominkach?>

Klimat jaki stwarza kominek w domowym zaciszu, jest dla wielu osób wręcz nie do przecenienia. Od dawien dawna ludzie lubili wpatrywać się w tańczące ogniki, w czym odnajdowali spokój i wyciszenie. Mimo, że mamy całą masę dostępnych części do kominków, najważniejszą kwestią okazuje się jednak jego prawidłowe zamontowanie, aby nie stanowił zagrożenia dla naszego zdrowia.


Podstawowe fakty


Otwarte kominki są tak naprawdę pożeraczami opału, więc służyć powinny głownie jako dekoracja i okazyjne źródło energii, chyba że śpimy na pieniądzach i lubimy nimi szastać na lewo i prawo. Kominek nie ogrzeje niestety całego domu, a aby dobrze funkcjonował, potrzebuje odpowiednio dużej przestrzeni. Drewno trzeba niestety dosyć często dokładać do paleniska, co może być bardzo uciążliwe w dzisiejszych zabieganych czasach. Daje on ciepło zazwyczaj tylko w jednym pomieszczeniu i to ty, w którym został zamontowany.


Jeśli chcemy cieszyć się jego prawidłowym funkcjonowaniem, to musimy pamiętać o regularnym czyszczeniu części do kominków. Może przecież dojść nawet do zapowietrzenia, co spowoduje zadymienie pomieszczenia.  Palące się drewno jest pewnym ryzykiem, więc nie należy trzymać w pobliżu paleniska mebli ani też różnych tkanin typu dywan. Chodzi tutaj głownie o kominki otwarte.
Tags: