Urządzanie kuchni: dobór płytek to jedno z najważniejszych zadań!?>

Gustowne i funkcjonalne urządzenie kuchni to zadanie niełatwe. Oprócz dużych nakładów finansowych trzeba mieć jeszcze wizję, a później projekt remontu. Trzeba jasno określić możliwości i oczekiwania. Na wysokim miejscu długiej listy obowiązków jest dobór odpowiednich płytek. Czym się kierować przy wyborze?

Liczy się wygląd
Nie da się ukryć, że dla klienta stojącego przed zakupem kafelków ich wygląd ma kolosalne znaczenie. To nie dziwi. Mimo, że płytki to tylko tło, często decydują o końcowej aranżacji całego wnętrza.

Specjaliści od dekoracji polecają ostatnio jasne, niejaskrawe kolory. Przede wszystkim nie męczą wzroku, a przy okazji rozświetlają i powiększają pomieszczenie. Jeśli chodzi o optyczne powiększenie kuchni, nie można zapominać również o wielkości płytek. Duże - mogą pomniejszyć przestrzeń, małe - wręcz odwrotnie.

Funkcjonalność równie ważna...
...niemniej, niż wygląd. Kuchnia to miejsce, w którym nietrudno o zabrudzenia i zachlapania. Właśnie dlatego trzeba wybierać kafelki podłogowe odporne na zaplamienia. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji drobnych, domowych wypadków.

Mówiąc o kafelkach podłogowych nie sposób nie wspomnieć o ich twardości. Określa ona stopień odporności na uszkodzenia i zadrapania. W takim miejscu jak kuchnia ma to kolosalne znaczenie. Upadek naczynia czy talerza w słabej jakości płytkach może zostawić ślad, dlatego warto zainwestować w solidnego producenta.
Tags: