Posadzka z żywicy??>

Pomimo tego, że żywica epoksydowa jest jednym z najtrwalszych materiałów, a zarazem nie wymaga ona specjalnych umiejętności w jej wykorzystaniu i wcześniejszym przygotowaniu, to rzadko kiedy decydujemy się na jej zastosowanie we własnym domu czy salonie. Gdzie może ona znaleźć swoje zastosowanie i czy rzeczywiście warto zastosować właśnie żywicę epoksydową?

W domu i mieszkaniu!
Podstawowym zastosowaniem żywicy epoksydowej w domu jest wykończenie wszelkiego rodzaju posadzek – co prawda tego typu posadzki kojarzą się nam w większości z firmami i zastosowaniami przemysłowymi, to jednak z powodzeniem wykorzystywane są również w domach i mieszkaniach dając nam równą, czystą i łatwą w utrzymaniu powierzchnię podłogi. Jeżeli dodamy do tego olbrzymią odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia oraz niewielką ścieralność, to otrzymamy posadzkę niemal idealną!

Jaki koszt?
Kosz samego materiału na posadzkę wykonaną na bazie żywicy epoksydowej to od około 20 do nawet 100 złotych za metr kwadratowy – wszystko zależy tutaj od technologii wykonania i jakości zakupionych materiałów. Czy jednak warto decydować się na najtańsze żywice epoksydowe i po kilku latach ponownie wymieniać całą posadzkę i narażać się na dodatkowe koszty z tym związane?

Tags: