Gdzie umieścić lustro w łazience??>

Oczywistym wyborem jest powieszenie lustra nad umywalką. I faktycznie, w tym miejscu zwyczajowo umieszcza się lustra łazienkowe, ponieważ są tutaj niezbędne: do golenia, wykonywania makijażu i innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Pamiętajmy jednak, że lustro doskonale pełni funkcję ozdobną oraz umieszczone w odpowiednim miejscu ma możliwość powiększenia optycznie pomieszczenia.

Lustro przy wannie wygląda bardzo elegancko i jeśli np. jest w stylowej ramie, komponuje się pięknie z całością. Tego typu rozwiązania polecane są do dużych łazienek, w których jest możliwość wstawienia dodatkowego mebla, którym w tym wypadku jest lustro w ramie.

Jeśli jednak mamy małą łazienkę, możemy pomyśleć o umieszczeniu podłużnego lustra na ścianie nad wanną. Jeśli odbijać się w nim będzie np. postawiony po drugiej stronie kwiat czy świeczki, optycznie powiększenie się powiększy i będzie sprawiać bardzo miłe wrażenie.

Lustra z pewnością nie powinniśmy wieszać na przeciw toalety i nie jest zalecane, aby wisiało na przeciw wejścia. Wchodząc do takiego pomieszczenia możemy mieć nieprzyjemne wrażenie.

Lustra mogą wisieć swobodnie na ścianie i wtedy stosunkowo łatwo je wymienić. Warto jednak w małej łazience pomyśleć o wklejeniu lustra w ścianę.
Tags: