Kaloryfery pokojowe - jak uniknąć zapowietrzania??>

Zapowietrzenie kaloryferów pokojowych, to dość częste ale też nieprzyjemne zjawisko. Nagle okazuje się, że połowa grzejnika nie grzeje, w pomieszczeniu jest zimno a nadmiar wody zostaje usunięty z instalacji c.o.

Jak sobie radzić z tym zjawiskiem?
Usuwanie powietrza z kaloryferów pokojowych jest zadaniem dość prostym. Wystarczy odkręcić specjalny zawór, puścić powietrze i po sprawie. Po co jednak to robić, jeśli można od razu temu zapobiec? Poniżej przedstawiamy kilka sposobów jak z tym zjawiskiem walczyć.

1. Warto zamontować zawór bezpieczeństwa. Jego rolą będzie odpowietrzanie całej instalacji c.o., dlatego warto go zamontować w możliwie najwyższym miejscu. Gdy w grzejnikach będzie się gromadziło powietrze, za pomocą zaworu zostanie ono usunięte.
2. Niższa temperatura kotła. Nie da się ukryć, że kaloryfery pokojowe zapowietrzają się dlatego, że temperatura panująca wewnątrz instalacji jest zbyt wysoka. Jak to zniwelować? Sprawmy, by w przyszłości temperatura kotła rosła wolno i nie wyżej niż 70 stopni Celsjusza.
3. Regularnie dolewajmy wody do zbiornika wyrównawczego. Mamy wtedy pewność, że nasze kaloryfery nie zapowietrzą się ze względu na niski stan wody w instalacji centralnego ogrzewania.

Tags: