Nowoczesna i funkcjonalna łazienka?>

Funkcjonalna łazienka wcale nie musi być brzydka. Dzisiaj w sklepach z wyposażeniem łazienek można znaleźć bardzo wiele gotowych schematów jak wykończyć to pomieszczenie, aby wyglądało jak z magazynu wnętrzarskiego, a jednocześnie było dopasowane do naszych potrzeb.

Przede wszystkim trzeba wybrać najpierw główny materiał na podłogi, ściany i sufit. Prym teraz wiedzie drewno egzotyczne, ale jest to drogi materiał, który w wypadku wykończenia samej podłogi będzie kosztował kilka tysięcy złotych. Dlatego też nadal najbardziej powszechne są płytki ceramiczne. W modnym teraz stylu skandynawskim łazienka powinna być w szarościach, beżach i bieli, przełamanych odrobiną brązu i czerni. Bez trudu kupimy na sztuki ozdobne płytki o fakturze drewna, które również mogą wyglądać świetnie na podłodze. A zamiast lustra można wybrać kafelki o lustrzanej powłoce.

Z kolei w sanitariach najmodniejsze są umywalki wpuszczane w blat. Nie kosztują dużo, zwykle mają wymiary 56x48 cm, więc są całkiem praktyczne, a pod nimi można wstawić szafkę na środki czystości, które będzie można schować przed dziećmi czy po prostu usunąć z widoku gości. Na blacie warto ustawić dekoracyjne pojemniki na mydło, szczoteczki do zębów czy nawet mały wazon z żywymi kwiatami, aby nieco udekorować to pomieszczenie.
Tags: